Izolacyjne

to grupa produktów, które posiadają bardzo charakterystyczne właściwości. Odpowiednio zastosowane mogą stać się barierą, której nie będzie w stanie pokonać woda, uciekające z wnętrza ciepło, zimno z zewnątrz itp.


Wśród najbardziej znanych materiałów izolacyjnych wskazać należy przede wszystkim wełnę mineralną oraz wełnę (watę) szklaną. Bardzo dużą popularnością już od wielu lat cieszy się także w tej dziedzinie styropian. Materiały izolacyjne mają to do siebie, że w doskonały sposób zabezpieczają ściany budynków przed utratą ciepła. Wykorzystywane są nie tylko w przypadku ścian, ale także w ocieplaniu dachów oraz fundamentów. 

Materiały izolacyjne, poza swoimi właściwościami takimi jak wodoszczelność, nieprzepuszczalność wilgoci, izolacyjność cieplna itp. to także doskonały sposób na to, by wytłumić dane pomieszczenie. Owszem nie chodzi tutaj o całkowite wytłumienie dźwięków, a jedynie ich znaczne zredukowanie. Takie materiały są także odporne na urazy mechaniczne, na gnicie, nie są łatwopalne (wręcz przeciwnie) i nie stanowią pożywki dla różnorodnych owadów (np. korniki).

 

 

         welna.dach                 elewacja ze styropianu

 

Napisz do nas!

Liczba gości

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem