logo01

Opis:
uszczelniacz.kominkowy.boramax

USZCZELNIACZ KOMINKOWY

USZCZELNIACZ KOMINKOWY 1500° C jest ognioodporną masą przeznaczoną do uszczelniania miejsc narażonych na działanie bezpośrednie ognia lub wysokiej temperatury. Służy do trwałej naprawy oraz wypełniania pęknięć szczelin i ubytków w kominach, piecach, przewodach spalinowych, rusztach i przewodach wentylacyjnych. Dodatkowo zawiera włókno szklane, które zwiększa jego gazoszczelność i sprawia, że uszczelniacz po utwardzeniu nie zmienia swojej objętości (zapobiega kurczeniu i rozszerzaniu spoiwa). Nie kruszy się i nie pęka w statycznych łączach. Posiada bardzo dobrą przyczepność do metalu, cegły, cementu, szamotu, która nie ulega zmianie pod wpływem wahań temperatury. Nie jest odpowiedni do uszczelnień wymagających elastycznych połączeń (centralnego ogrzewania, instalacji gazowej). Po utwardzeniu odporny na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Jest nietoksyczny, nie zawiera azbestu.

ZASTOSOWANIE
Uszczelnianie miejsc narażonych na bezpośrednie działanie ognia i wysokich temperatur pęknięć, szczelin, ubytków w piecach kaflowych, kominkach, przewodach kominowych, wentylacyjnych. Połączenie cegieł i bloczków ognioodpornych. Naprawa elementów budowlanych narażonych na działanie ognia.

DANE TECHNICZNE
Gęstość: 2,04g/cm3 , Odporność termiczna: do 1500 °C, Tempo utwardzania: ok. 24h, Czas obróbki: ok. 3-4min., Temperatura stosowania: pow. +5 °C

SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnie dokładnie oczyścić, odtłuścić i osuszyć. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem oraz otrzymania równej linii spoiny, zaleca się oklejenie okolic szczeliny taśmą malarską. Wylot z kartusza odciąć powyżej gwintu i wkręcić na niego końcówkę, przyciętą pod kątem ostrym na szerokość spoiny. Włożyć kartusz do wyciskacza i przez wyciskanie układać spoinę. Spoinę wygładzić za pomocą szpatułki zamoczonej w wodzie z mydłem i zaraz po zakończeniu obróbki usunąć taśmę malarską. Pozostawić do utwardzenia na co najmniej 24 godziny.

Napisz do nas!

Liczba gości

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem